Bohemia Classic Car Club

Aktuality

Výlet do Lán

Ve středu 1.máje část členské základny klubu vyjela na plánovaný výlet do Lán. Tento výlet organizoval J.Zrucký spolu s J.Čápem. Po krátké debatě na Loretánském náměstí, kde byl start, se posádky dle vylosovaného itineráře vydaly na cestu směr Lány. Cestou se kolona zastavila na hradu Křivoklát a po krátké přestávce se pokračovalo do Hotelu Classic Lány, kde byl i cíl májové vyjížďky. Následoval společný oběd v hotelové restauraci a prohlídka Muzea A.Charouze. Součástí společného oběda byla i klubová schůze a vyhlášení vítězné posádky. Odpoledne se účastníci vydali na cestu domů. Zapsal J.Zrucký

Klubový výlet - Karlštejn

Minulou slunnou sobotu 28.7. se konal plánovaný klubový výlet , který organizoval předseda J.Čáp spolu s M.Pičmanem za velké pomoci Jarky a Terezky. Trasa nebyla z těch dlouhých, ale byla zajímavá se zastávkou v obci Svatý Jan pod Skalou, kde se plnil jeden z úkolů. Dále vedla hezkým krajem Berounska a končila na hradě Karlštěj. Po velmi dobrém obědě se účastníci vydali na spanilou jízdu přímo na hrad, kde byla připravena i jeho prohlídka. Účást 6 vozů a tři motocyklů ( celkem 21 členů posádek) se dá nazvat jako dobrá. Organizátorům děkujeme. Bylo nám zase fajn. Zapsal J.Zrucký

Pražská Noblesa 2011

První říjnovou sobotu se konal další ročník Pražské Noblesy 2011, který je součástí celoroční akce Dědeček automobil. Soutěžilo více jak 140 vozidel a to ve dvou jízdách na čas. Součástí jízd byla i orientace dle mapy, pokaždé trochu rozdílná. Během přestávek se debatovalo , jedlo a někdy trochu i opravovalo. Celou akci podporovalo i neobyčejně krásné počasí. Za BCCC se akce zúčastnili J.Čáp ( Jaguar E-Type), J.Zrucký (Jaguar E-Type) a S.Kuchta (Jaguar 420). Na závěr se účastníci společně vydali na spanilou jízdu Prahou 4 k Arkádám na Pankráci, kde byla i krátká výstava vozidel. Letošní Noblesu lze považovat za jednu z nejlepších a nezbývá než tedy organizátorům vřele poděkovat nejenom za občerstvení ale i za hezké zážitky. J.Z.

Gstaad 2011

V posledním srpnovém víkendu se náš člen Honza Oberman zůčastnil ( jako divák, bohužel) zajímavého závodu klasických a historických automobilů ve švýcarském Gstaadu. Poslal nám několik fotek.

Skotské hry na zámku Sychrov 2011

O předposledním víkendu v srpnu jsem se s Martinem Michlem zůčastnil již pátého setkání britských historických vozů v rámci akce Skotské hry na zámku Sychrov. Přijelo rekordních 34 vozů a proto byla změněna výstavní plocha na přilehlou louku v zámeckém parku. Zájem o vystavené vozy byl doopravdy velký a dá se říci, že přitáhli nejvíce diváků. Naše vozy Jaguar E-Type a Austin Healey 3000 byly viditelně ozačeny klubovou samolepkou a popisem. Prožili jsme příjemnou slunečnou sobotu a trochu jmse snad i přispěli k propagaci našeho klubu. Osobního poděkování se nám dostalo i od hlavního pořadatele Milana Bumby, který akci připravil s profesionální pečlivostí. Milane za rok nashledanou.

Klubový výlet

V sobotu 6.8.11 pořádal náš klub letos druhý plánovaný výlet, který perfektně ( jak jinak, že ?) organizovali předseda Jarda Čáp spolu s Markem Pičmanem. Na účasti se podepsal prázdninový čas, ale spolu z dvěma hosty se sešlo celkem osm posádek vozů a tři motocykly. Trasa vedla ze stratovního Jílového krásnou krajinou sedlčanska a měla celkem tři zastávky. První zastávka při jízdě dle itineráře byla na rozhledně Drahuška, kde se při výstupu na vrchol plnil úkol určení azimutu. Další zastávka byla spojena se společným obědem v restauraci U Vondráčků v Chlumu u Sedlčan a poslední pak v zajímavé kavárně ke Kořenům přímo v Sedlčanech, kde účastníci ochutnali místní cukrářskou lanýžovou specialitu. Z tohoto místa jsme se rozjeli každý svoují trasou k domovu. Výlet se podařil a i přes nepříznivou předpověď počasí jsme zmokli krátce pouze dvakrát a jinak jsme si po celý den užívali slunečné prázdninové soboty.

Vohenstrauss 2011

I přes deštivé a chladné počasí jsem se vypravil v neděli 19.6.2011 do příhraničního městečka Vohenstrauss na již dvanáctý sraz klubu Oldtimerfreunde. Stejně jako již v minulosti, to bylo setkání majitelů historických automobilů, traktorů a motocyklů nejenom z této části Bavorska, ale účastníci přijeli i ze vzdálených míst Německa a také zde bylo k vidění i několik vozů z Čech. Počasí sice nepřálo, ale návštěvnost na zámku Friedrichsburg byla velká a debatovalo se v přátelském duchu o stošest. Součástí tohoto setkání byla na zámku i výstava starých předmětů, rádiií, kol a třeba i psacích strojů. Občerstvení jak jinak než bavorská klobása a výborné točené nealko pivo. Po dopolední výstavě vozů v zámeckém parku se kolona vozidel dala do pohybu a vydala se na spanilou jízdu po okolí. Tak možná, že příští rok nashledanou, bavorští přátelé! J.Z.

500 mil českých

Členové klubu (J.Čáp, J.Zrucký, M.Michl a A.Pance) se zůčastnili se svými vozy E-Type zahájení třídenní jízdy Jaguar Enthusiast Clubu na počest 50 let zahájení výroby vozu Jaguar E-Type, které sekonalo dne 1.6.2011 ve Vlašimi v prostorách zámecké zahrady.

Klubová vyjížďka

První zastávka byla i cílem první etapy na zámku v Jizerním Vtelnu u Mladé Boleslavi,kde na nás čekaly párky z udírny a pivo, plus kviz( pár otázek)a střelba ze vzduchovky na terč.Dále se pokračovalo podle "slepé" mapy udolím Jizery až na Ještěd.Organizátoři zajistili reserve parkoviště pod věží a oběd ve veži.( vývar s nudlemi a svíčková oboje bez chyb)Následovalo vyhodnocení včetně předání diplomů.Kolem 4hod.slunečného odpoledne jsme se rozjeli domů.Můsím konstatovat,že organizace byla výborná a vše bylo připraveno.Trasa byla pěknou krajnou a počasí vyšlo.Učast členů byla asi 85% a téměř všichni jeli ve veteránech.Doplňovalo to pár hostů s pěknými auty. S pozdravem M.Michl.

Klubová vyjížďka

Kdy: Sobota 14. 5. 2011 Program: Start - 9.00 Lysá nad Labem 10.00 - 11.00 zastávka na zámku + malé občerstvení + soutěžní test Cíl - 13.00 13:30 společný oběd , + vyhlášení výsledků testu 15:00 individuální odjezd domů Info: Miloš Nováček 602 204 760 Petr Šindelář 603 413 942

Skotské hry na zámku Sychrov

krásnou, slunnou sobotu 28.srpna se zůčastnili i letos členové J.Zrucký a M.Michl skotských her na zámku Sychrov. Letošní výstava anglických vozů byla o poznání skromnější, co se účasti týče, ale vidět bylo i tak několik dochovaných krasavců. Organizátoru výstavy M.Bumbovi lze zase jen poděkovat a popřát hodně sil pro další ročník.

Klubová Rallye Krušné Hory 2010

V neděli 8.8. (s ohledem na špatné počasí změněn termín ze soboty na neděli) se většina členů klubu zúčastnila rallye Krušné hory 2010, kterou jako vždy profesionálně naplánoval a zajistil Martin Michl. Velkou pomocnici mu byla manželka Mirka. Trať byla důmyslně naplánována s tím, že jsme navštívily muzeum letecké bitvy o Krušnohoří, Německy Oberwiessenthal i nejvyšší horu v pohoří Klínovec. Posádky si v dobrem zakončeni stěžovali na náročnost a délku tratě, ale o to větší to byl zážitek. Trať v délce cca 330 km absolovali všechny vozy bez vážnějších potíží.

Klubová rallye 7.8.2010

Vážení přátelé a kamarádi veteránisti, sezóna běží velmi rychle a brzy budeme zase dělat testace na další rok. Myslím, že jsme toho společně moc nenajeli, tak bych rád dal do fóra návrh. Na 7.8.2010, to je sobota, bych připravil vyjížďku (rallye) s názvem ''Krušnohorská rallye aneb dobytí severního pólu". Nemusíte se bát, kožich a sekeru na led potřebovat nebudete, pouze dobrou náladu a pár desítek litrů benzinu .Celkem to bude cca 300km za celý den. Motorkáři si mohou odečíst přesun na start ,to je celkem tam i zpět 170km a auto s vlekem ponechat v uzavřeném objektu. Byl bych rád, kdybyste jeli veteránama, protože jinak to není ono. Jako novinku bych rád dal návrh, aby jeli i Vaši kamarádi nebo známí, kteří nejsou členy našeho klubu a mají veterána, jen s tím rozdílem, že zaplatí startovné (návrh 400.-Kč). Samozřejmostí bude občerstvení a dobré zacházení. Mám připravené i nějaké historické překvapení. Čekám vaše připomínky a nápady, jen ten termín se nedá měnit. S pozdravem Martin Michl

VETERÁNSKÉ ROJENÍ V LOBČI

Dne 12.6.2010 se konalo již IX Veteránské Rojení v Lobči, kterého se za náš klub zůčastnili Josef Zrucký s Jaguar E-Type a Martin Michl s .Austin Healey. Před začátkem orientační jízdy byly vozy vystaveny na nádvoří zámku, kde se zdárně debatovalo, a to nejenom mezi majiteli vozů, ale i s návštěvníky. Počasí přálo, účast ze strany účastníků i návštěvníků byla vysoká a tudíž lze hodnotit letošní akci za velmi zdařilou. Trochu jsme doufal, že z BCCC přijede více vozů. Škoda, tak snad příští rok. .J.Z.

Výroční výlet - Pivovar Bernard v Humpolci a projížďka po okolí

Jak bylo již zděleno, ve dnech 15. a 16. května proběhlo setkání členů klubu k 15. výročí založení klubu. Akce proběhla nejprve v areálu pivovaru Bernard a následně pak vyvrcholila výstavou vozidel v deštivém nedělním dopoledni na náměstí. Snímky z cele akce přip. doplníme později.

Soutěž Elegance

V sobotu 8.5.2010 jsem se byl podívat na soutěž elegance, která se konala v Roztokách. Tato akce má již tradici a bylo se na co koukat. Náš klub bohužel neměl vystaven žádný automobil, což je dle mého názoru velká škoda, J.Z.

Výroční výlet - Pivovar Bernard v Humpolci a projížďka po okolí

V tomto roce oslavíme 15 let od založení klubu společnou akcí 15.května v pivovaru Bernard. Součástí oslav bude i výstava vozidel našich členů v neděli 16.května na náměstí v Humpolci. K účasti na výstavě historických vozidel jsme přizvali místní kluby.

Pravidelné schůze klubu

V Roce 2010 se konají řádné členské schůze klubu každou první středu v měsíci. V tento den od 18:00 do cca 20:00 hod. je možná návštěva případných zájemců - nečlenů o testaci vozidel, kterou klub nabízí. Aktuální ceník nabízených služeb je k náhledu v záložce dokumenty.

Výroční členská schůze

Výroční členská schůze se koná poslední středu v listopadu 25.11.2009 ve Vinotéce Budečská, zveme všechny členy se svými drahými polovičkami. Začátek v 18:00.

Poslední výlet - Lány

V sobotu 26.09.2009 se konal poslední společný výjezd členů klubu v tomto roce a to do Hotelu Classic v Lánech. Jako při minulé akci počasí přálo a tak proběhlo setkání na venkovní terase hotelu, včetně společného oběda. Malé zklamání bylo z neůčasti některých členů, ale na dobré náladě zůčastněných to neubralo. Hezky se povídalo a tak se nám ani nechtělo v tak nádherném počasí odjíždět.J.Z.

Cyklistický závod Praha-Karlovy Vary-Praha

V sobotu 19.9.2009 v rámci cyklistického závodu Praha-Karlovy Vary-Praha vystavil náš klub v prostoru VIP zóny tři automobily Jaguar. Byly to E-Type J.Čápa, XJS V12 J.Cvrčka a 420 J.Zruckého. Akce to byla na celý sobotní den. Získanou finanční odměnu za vystavení vozů se rozhodli jmenovaní věnovat na konto klubové pokladny.

Skotské slavnosti

Jako již několik let zpět se členové klubu J.Zrucký, J.Čáp, M.Michl a M.Pičman zůčastnili Skotských her na zámku Sychrov, které se konali 29.srpna 2009. Sučástí slavností je vždy i výstava historických anglických vozů. Letos jsme vyjeli s třemi Jaguary E-Type a jedním doprovodným vozem M.Pičmana. Bylo nádherné počasí, které přílákalo velké množství návštěvníků her a přispělo k všeobecně dobré náladě a pěkně prožité sobotě pro všechny. O vozy Jaguar, členů našeho klubu, byl značný zájem. Věřme, že se nám podařilo přiblížit náš klub dalším zájemcům a fandům krásných klasických automobilů. Rozloučili jsme se s rozhodnutím, příští rok jsme tu zas!

Klubová rallye

Dne 8.8.2009 pořádal náš klub výjezdní rallye pro členy klubu a jejich hosty. Celou akci připravil náš člen Martin Michl za malého přispění našeho místopředsedy J. Zruckého. Akce se zúčastnilo 15 vozů a dva motocykly. Jelo se krásnou přírodou Berounska a Křivoklátských lesů. Klubový výlet provázelo nádherné letní počasí a všechny automobily dojeli do cíle bez větších problémů. Cíl byl v areálu hotelu Classic Lány, kde jsme společně poobědvali a následovala společná návštěva muzea v blízkosti hotelu. Na této akci se představilo klubové servisní vozidlo R4, sponzorované firmou Auto Zrucký s.r.o. Uvedené servisní vozidlo s dvoučlennou posádkou mechaniků absolvovalo celou akci. Účastníci se dohodli na dalším výletě o kterém vám ale povíme později.

Výlet s Veteran club Český les

V sobotu dne 13.6. 2009 jsem se zůčastnil jako host akce, kterou pořádal Veteran club Český les. Vlastní trasa vedla z Boru u Tachova přes hraniční přechod Rozvadov do cca 30 km vzdáleného Woopenriethu, kde byl odpočinek s občerstvením v areálu soukromého Muzea pana A.Goolwitzera. Účastníků bylo celkem 160 a přátelskou atmosféru podtrhovalo krásné, slunečné počasí. Josef Zrucký

Soutěžní výlet - Vrchotovy Janovice

Dne 6.6.2009 proběhla klubová akce „soutěžní výlet dle itineráře“. Akci naplánoval a celkově zajistil předseda Jarda Čáp spolu s Markem Pičmanem. Akce se zůčastnilo 91% členů a dopadla velmi dobře. Součástí zmíněné akce byla i prohlídka zámku Vrchotovy Janovice, kde byl i cíl soutěže a následně i společný oběd.

Pravidelné schůze klubu

V Roce 2009 počínaje únorem se konají řádné členské schůze klubu každou první středu v měsíci. V tento den od 18:00 do cca 20:00 hod. je možná návštěva případných zájemců - nečlenů o testaci vozidel, kterou klub nabízí

Autoshow 2008: Výstava historických vozidel

Ve dnech 9. – 12. 10. 2008 se v rámci veletrhu Autoshow 2008 na pražském Výstavišti uskutečnila doprovodná výstava historických vozidel, pořádaná Bohemia Classic Car Clubem Praha ve foyeru Průmyslového paláce. Vedení klubu tímto děkuje všem členům, kteří zapůjčili svá vozidla. Součástí akce byl též raut pro členy kubu a VIP hosty. Sponzorem rautu byla firma AUTO ZRUCKÝ, s. r. o. ve spolupráci s firmou Total Fina Elf.

Výjezdní schůze klubu

Na sobotu 06. 09. 2008 je svolána výjezdní schůze klubu – sraz všech členů se uskuteční na statku Jardy Rejky v obci Čím, a to od 14.00 hod. Na programu mimo jiné bude i grilování, které zajistí M. Michl se svým cateringem. Tento den se jede i závod Zbraslav-Jíloviště, právě proto je začátek našeho srazu posunut na 14.00 hod.

Výstava historických automobilů

Členové BCC klubu M. Michl, J. Rejka, J. Zrucký, A. Pance, J. Cvrček a J. Čáp se zúčastnili v sobotu 16. 08. 2008 výstavy historických automobilů anglické výroby v rámci akce Skotské hry na zámku Sychrov. Řady našeho klubu tam jako hosté ještě doplnili pan Žalud (Rolls Royce) a pan Fiala (Jaguar E-type). Oceněn cenou nejhezčí vůz v kategorii C na této akci byl Jaguar 420 J. Zruckého. Blahopřejeme!

Samostatnou Výstavu klubových vozidel bude jako doprovodný program pražského podzimního Autoshow též zajišťovat náš klub v počtu cca 20 vozů. Této akci přikládáme velký důraz, protože to bude příležitost prezentovat náš klub před širokou motoristickou veřejností.

Výroční členská schůze

Dne 28.11.2007 se konala výroční členská schůze Bohemia Classic Car Clubu Praha. Zápis ze schůze najdete v sekci pro členy.

Sraz členů Bohemia Classic Car Clubu

Dne 6. 10. 2007 se na statku v Čími konal sraz členu Bohemia Classic Car Club.

Mezi zúčastněnými byli:
J. Rejka s rodinou
J. Čáp s manželkou
D. Dvořáček s přítelkyní
J. cvrček
M. Michl s manželkou
S. Kuchta s přítelkyní
O. Očenášek
Z. Kopáč
A další příznivci z řed nečlenů klubu.

V rámci setkání se konala okružní jízda po okolí s prohlídkou Slapské přehrady.

Dějiny jedné závislosti

Téměř tajuplný příběh o tom, jak utopit miliony v benzínu Osm jaguarů se v jedné garáži nepopere. Jenže kterého se zbavit, když máte pocit, že vám přerostly přes hlavu?

Celý článek v PDF ke stažení…

Umění a golf na severu Čech jen kvete...

Hlavním programem akce pořádané akademickými malíři a majiteli hotelu Salva Guarda v Litoměřicích, manželi Grimmovými bylo bezesporu setkání pozvaných členů z Bohemia Classic car Clubu z Prahy v čele s jeho místopředsedou panem Dr. Jaroslavem Čápem, který je zároveň vviceprezidentem Federace Klubů historických vozidel.

Celý článek v PDF ke stažení…

Dědeček automobil 2006

Letos uplynulo sto let od roku 1906, ketrý byl velmi důležitý pro Prahu a v té době druhé největší město Čech - Liberec. Na území obou měst se totiž začaly vyrábět první automobily u nás.

Celý článek v PDF ke stažení…

Po stopách šelmy

Nový Jaguar XK pokračuje v tradici sportovních kupé z britského Coventry. Srovnání s dědečkem XJS a prapředkem E-Type odhalí množství odlišností a společných rysů.

Celý článek v PDF ke stažení…

BOHEMIA CLASSIC CAR CLUB PRAHA

Zápis z řádné členské schůze BCC, pořádané dr 26.11.2003
v Budečské 29, Vinotéka Cellarius od 18,00 hod do 21,00 hod.

Program:
1/ přivítání členů a hostů, úvod
3/ zpráva o činnost v roce 2003
2/ příprava důležitých akcí klubu v roce 2004
4/ zpráva o hospodaření klubu
5/ výměna SPZ-TM a PHV v roce 2004
6/ různě, závěr

ad1/ ing. Peter Kolník, předseda

ad2/ ing. Hosák, Dr. Čáp informovali o připravované výstavě HV v květnu 2004 na výstavišti Černá louka v Ostravě, dále na naší účasti při realizaci výstavy sportovních a závodních strojů min. století Pražské Motoristi jaro 2004 na výstavišti PVA v Letňanech. Informace na web. stránky zajistí p. Zrucký, zápisy do kalendářů zajistí Dr. Čáp.

ad3/ v roce 2003 proběhla v naší režii výstava hist. vojenských a užitkových vozidel při Pražském motojaru 2003 v Letňanech.. Výstava ve spolupráci s UKUHVT ČR měla velký pozitivní ohlas. P-děkování mgr. Kadlecovi, prezidentu UKUHVT ČR.

ad4/ přednesl ing. Hosák, zůstatek na b.ú. BCC je cca 70,- tis. Kč

ad5/ nejasnosti spojené s výměnou p‘)dle nových předpisů. Vyřeší je Olda Otčenášek ve spolupráci s ing. Žertem MDS ČR a bude informovat klub. Doporučujeme výměnu provést hromadně za klub.

ad6/ ing. Kolník poděkování za reprezentaci klubu na prestižních akcích v ČR /RETRO PRAGUE 2003, Jarní rallye 2003, Pražská rallye 2003, Zbraslav - Jíloviště 2003, Posávská Rallye atp,/ posádkám Čáp-Věříšová, Pičman-Věříšová, Cvrček Kotasová Zpráva o shromáždění delegátů FKHV ČR - Čáp. Blahopřání k narození syna Martin a Honzovi Cvrčkovým Přítomno 16 členů, host K. Kadlec. Po pohoštění následovala volná zábava.

Zapsal : Čáp

VETERAN CAR SHOW

Pořadatel: Ostravské výstavy, a.s. a AMK BCCC Praha

Výstaviště: Černá louka
Termín: 6. - 20. května 2004

Partner klubu: Pirelli www.pirelli.cz